Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reportáže

Příspěvky

Bruna 2022: Odborný zájezd chovatelů brownek do jejich domoviny

18. 5. 2022

V dubnu 2022 se při příležitosti 125 let Švýcarského svazu chovatelů skotu Brown Swiss v Zugu konala významná chovatelská akce a to Bruna 2022, tedy výstava skotu Brown Swiss a Original Braunvieh.

 

STyle World Dairy Championship

15. 1. 2021

Vážení přátelé, v prosinci 2020 dny byly konečně publikovány výsledky STyle World Dairy Championship, online výstavy skotu různých plemen. Ačkoliv milovníky výstavnictví takováto online výstava asi ne zcela uspokojí, protože neposkytne ani zdaleka tolik vjemů a zážitků jako výstava s fyzickou účastí, jsme rádi i za tento novátorský počin.

 

NEUVĚŘITELNÁ PRODUKCE

31. 8. 2020

NEUVĚŘITELNÁ PRODUKCE - rekordmanky plemen jersey a brown swiss

Úroveň chovů plemen jersey a brown swiss v ČR rychle roste a tak se začínají objevovat zvířata, která naplňují svůj genetický potenciál a ukazují nám své až neuvěřitelné produkční schopnosti.

 

SWISS EXPO 2020 - ŠAMPIONÁT BROWNSWISS

8. 2. 2020

img_6779.jpgSwiss Expo 2020 v Ženevě pro nás bylo fantastickým zážitkem. Soutěžilo osm plemen a přihlášených bylo bezmála 1400 zvířat ze Švýcarska, Itálie, Španělska, Německa, Francie, Lucemburska a Rakouska.

 

Evropský šampionát ve Veroně 2020

7. 2. 2020

Výstaviště v italské Veroně pořádalo ve dnech 29.1.-1.2.2020 zemědělskou výstavu  “Fieragricola 2020”, tato akce se podobá českému zemědělskému veletrhu Techagro, ale  zásadně se liší tím, že jedna celá hala je výhradně určena expozici a soutěžním přehlídkám zvířat.
Součástí programu byl Evropský šampionát plemene Brown-swiss. Sešli se tam nadšení a velmi motivovaní chovatelé tohoto plemene z Itálie, Švýcarska, Rakouska a Francie a sobota 1. ledna patřila brownswisským kravám všech kategorií. Sudí Daniele Galbardi z Itálie měl  plné ruce práce celý den. V hledišti a kolem hrazení předvadiště nezbylo volné místo, což dokládá velkou popularitu tohoto plemene.

Úchvatná podívaná ve finále a švýcarský hattrick

Organizátoři připravili efektní show, která podtrhla vysokou kvalitu předváděných zvířat. Do  potemnělého kruhu předvadiště vkráčelo se svými vodiči šest nejlepších krav,  vítězek svých kategorií. Kužely světel zvýrazňovaly jedinečnost každé z nich. Rozhodčí měl jasno, vítězný vavřín si odnesla a královnou celé akce se stala H.U. HUSER'S BLOOMING PALMA (Blooming X Jolden) švýcarského chovatele Hansueli Husera. Švýcarsko obsadilo i stříbrnou a bronzovou příčku, kdy titul rezervní šampiónky si odnesla SORAYA (Jongleur X Big Boy) a čestné uznání - třetí místo FLORIN'S NORWIN GENTEL (Norwin X Glenn)

V soutěži evropských týmů zlato získalo Švýcarsko, druhé místo Rakousko, třetí Itálie. Bramborová medaile pro Francii, která ale také přivezla zvířata vysoké kvality.

 

Národní šampionát 2019 v Brně při NVHZ

21. 5. 2019

brownswiss.png

 

Nové fotky z Valné Hromady konané 17.11.2017

12. 6. 2018

 

Špičkové brownky na Swiss Expo 2018 Lausanne

27. 2. 2018

Je vždy velkým zážitkem navštívit výstavu ve Švýcarsku. Zdejší chovatelé jsou opravdu nadšenci a svá zvířata opravdu milují. Swiss Expo je navíc národním šampionátem a tak i organizátoři mají vše nachystané do posledního detailu. Pro nás je to velkou inspirací pro pořádání našich výstav.

 

HNĚDÁ KRÁSA V BRNĚ ANEB II. NÁRODNÍ ŠAMPIONÁT BROWNSWISS V ČR

31. 5. 2017

Je neuvěřitelné, že před nemnoha lety byly Brownky v ČR známy pouze z knih, časopisů či zahraničních dovolených, zatímco dnes je chovatelská základna již natolik široká a schopná, že dokázala za podpory Svazu chovatelů málopočetných dojných plemen skotu uspořádat již II. národní šampionát. Ten dokonce dle hodnocení zahraničních návštěvníků snesl srovnání s prestižními výstavami v Evropě jak po stránce organizační, tak množstvím a kvalitou zvířat. 

d_6.jpg

 

BRAUNVIEH BUNDESSCHAU – BUCHLOE 2017

6. 4. 2017

dsc_3378.jpgPrvní jarní víkend vylákal skupinku nadšených chovatelů „Brownek“ pod vedením předsedkyně Ing. Hany Roloffové do oblíbeného Algavska. V sobotu 25. března 2017 se totiž v Buchloe konala celoněmecká národní výstava. V krásné historické dřevěné hale se sešlo na 90 vystavujících chovatelů s 200 zvířaty. Ve Schwabenhalle, jak se správně jmenuje, se pravidelně uskutečňují aukce plemenných krav, telat a býků, kde také my nakupujeme pro naše chovatele. Tentokrát hala však byla vyzdobena mnohem slavnostněji. Prezentovala se zde totiž ta nejlepší zvířata z celého Německa. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Reportáže | Fotografie: Bundesschau Buchloe 2017 | Komentářů: 0