Jdi na obsah Jdi na menu
 


SWISS EXPO 2020 - ŠAMPIONÁT BROWNSWISS

8. 2. 2020

Swiss Expo 2020 v Ženevě pro nás bylo fantastickým zážitkem. Soutěžilo osm plemen a přihlášených bylo bezmála 1400 zvířat ze Švýcarska, Itálie, Španělska, Německa, Francie, Lucemburska a Rakouska.

Šampionátu plemene Brown Swiss se zúčastnily krásky ve čtyřech skupinách jalovic a pěti skupinách krav. Soutěžící byly elitou Evropy, skvělé kondice a vizáže, které se dokázaly elegantně předvést a spolupracovat se svými vodiči. Chvílemi to vypadalo, že se po předvadišti téměř vznáší. Efektivitě show přispěla svěží až strhující hudba a nádherné světelné efekty. V kategorii jalovic se šampionkou stala Phil KAYLA a rezervní šampionkou plemene Kälingen Calvin Chanel-ET ze Švýcarska.

V nejzajímavější části šampionátu atmosféra zvážněla a předvedly se krávy ročníků 2005 - 2017. Pokračovalo se vyhlášením šampionky plemene. Vyhlášení  prvních míst bylo ve velkém stylu, judge Stefan Hodel všechny do poslední chvíle napínal, obcházel favoritky, diváci stupňovali aplaus a šampionkou se stala Plattenbach BS Glenny GINA, která současně vyhrála i soutěž o nejlepší vemeno.

Základní sumarizace výsledků:

Šampionka Plattenbach BS Glenny GINA  Glenny x Sesam
Vicešampionka  BLENA Alino x Blooming
Nejlepší vemeno  Plattenbach BS Glenny GINA  Glenny x Sesam
Res. nejlepší vemeno WENDY Jongleur x Willi

Kompletní podrobné výsledky naleznete zde.

Oficiální fotografie ze Swiss Expo 2020 i z ročníků minulých naleznete zde.

Nela Sršňová (Střední škola zemědělská a veterinární Lanškroun)

img_6779.jpg

phil-kayla.jpg

img_7069.jpg